İngilizceden Sonra En Çok Konuşulan Dil “İspanyolca”

İSpanyolca dünyada ingilizceden sonra resmi dil olarak kullanılan en yaygın dildir.ABD’de dahi ingilizceden sonra en çok konuşulan dil ispanyolcadır.Ayrıca dünya üzerinde yaklaşık 500 milyon insanın İspanyolca konuştuğu tahmin edilmektedir.

turkiye-ispanyolca

İspanyolca Hİnt-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri koluna mensup bir dildir.Bu yüzden bu kola mensup olan Fransızca ve İtalyanca ile benzer özellikler taşımaktadır.Fakat en çok benzerliği Portekizce ile göstermektedir. İtalyanca,Fransızca veya Portekizce bilen bir kişi İspanyolca konusunda ; veya İspanyolca bilen bir kişi bahsi geçen diğer diller konusunda çok fazla zorluk yaşamaz,sadece telaffuz ve vurguda bazı uyumsuzluklar görülse bile biraz çalışmayla bu açık kapatılabilir.
Türkiye’de İspanyolca diline karşı yoğun bir ilgi görülmektedir.Her yaştan ve meslekten insan İspanyolca Kurslarına katılmaktadır. Düzenlediğimiz İspanyolca Kursu Programı sayesinde birçok insan İspanyolca Sertifikası almış,mesleki kariyerinde,iş hayatındaaldığı kursun faydalarını görmüştür.
Kurslarımızda kayıt dönemi boyunca yapılan başvurular arasında seviye ve dilin alanine gore sınıflandırmalar yapılmaktadır.Ortalama 45 dk süren dersler boyunca yazılı ve sözlü,gramer alanlarında kazandırılmaktadır.Her kur sonrası verilen eğitimin verimini deneme amaçlı seviye tespit sınavları yapılmakta, yetersiz kalan kursiyerlere ek ders imkanı sunulmaktadır.